ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

πρόγραμμα ενισχυτικής 2021ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Ξεκίνησε για άλλη μια χρονιά στο σχολείο μας το πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας. Συνεχίζουμε το πρόγραμμα αυτό , διότι είδαμε οτι λειτούργησε με μεγάλη επιτυχία τις προηγούμενες χρονιές και βοήθησε αρκετούς μαθητές μας.

Τα τμήματα είναι ολογομελή και τα μαθήματα γίνονται διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμα webex, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών της πανδημίας. Οι ώρες των μαθημάτων είναι καθημερινές από τις 14:15 - 17:00.

Υπεύθυνη διδασκαλίας φιλολογικών μαθημάτων (Αρχαία Ελληνική Γλώσσα, Αρχαία από μετάφραση, Νεοελληνική Γλώσσα, Νεοελληνική Λογοτεχνία) είναι η κ.Καλλιόπη Ζαϊρη.

Υπέυθυνος διδασκαλίας μαθημάτων θετικής κατεύθυνσης  ( Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία) είναι ο κ. Μιχάλης Κασίου.

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας μπορούν να επικοινωνήσουν με το σχολείο για περισσότερες πληροφορίες.